Özdilek Alışveriş Merkezleri

7’den 77’ye her yaşta tüketiciye hitap eden bir konsept sunuyor.

Özdilek

 

ÖZDİLEK ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE TEKSTİL SANAYİ A.Ş. HAKKINDA

Tekstil ve perakende sektörünün öncü firmalarından Özdilek, 1971 yılında Bursa’da kuruldu.

Havlu üretimi ile yola çıkan Özdilek, bugün yıllık 10 bin ton havlu üretim kapasitesi, 13 bin ton pamuk ipliği üretimi ve günlük 50 bin metre üretim kapasitesine sahip ev tekstili tesisleri ile kendi sektöründe Türkiye’de öncü, dünyada ilk 10 firma arasında yer almaktadır.

1971 yılında ticari hayatına başlayan Özdilek; bugün 14 alışveriş merkezi, 10 hipermarket,  91 ev tekstil mağazası ve 7 büyük departman mağazası ile hizmet veriyor.

2003 yılında İzmir’de açtığı “Wyndham İzmir Özdilek” ile turizm sektörüne giren Özdilek, bugün toplam 5.000 çalışanı Türkiye’nin marka değeri en yüksek şirketleri içinde ilk 100 firma arasında yer almaktadır.

Tüm faaliyetlerinde kalite standartlarından ödün vermeyen Özdilek, perakende sektöründe ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi’ni alan ilk firmadır. Ayrıca T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 2004 ve 2006 yıllarında “Tüketici Memnuniyetini İlke edinen Firma Ödülü” layık görülen Özdilek, dünyanın 48 ülkesinde faaliyet gösteren bağımsız bir marka  değerlendirme kuruluşu olan Superbrands seçimiyle, 2005’te Türkiye’nin Süpermarkaları arasına girmiştir.

Ticari faaliyetlerini devam ettirmekle beraber bir Türkiye markası olarak Özdilek, 3 ilköğretim okulu, 1 tekstil meslek lisesi, 1 turizm meslek lisesi ve uygulama oteli, Eskişehir Özdilek Kültür Merkezi, 1 sağlık ocağı ve ayrıca birçok hastaneye kazandırdığı yoğun bakım üniteleri, yaptırdığı karakol binası ile sosyal sorumluluk görevini yerine getiriyor.